top of page

LOSYON MUM
SIK SORULAN SORULAR

 • NEDEN "SOYA BAZLI" LOSYON MUM TERCİH ETMELİYİM?"
  1) Soya mumları doğaldır. Parafinli mumların hammaddesini petrol kaynaklı bir malzemedir. Soya mumları ise soya yağından yapılır yani hammaddesi bitkiseldir. Bu yüzden doğada da çözünebilir, geri dönüşümü yapılabilir. 2) Soya mumları daha uzun süre yanar. Parafinli mumlar daha ucuz olabilir ama doğal olmadıkları gibi, aynı zamanda daha çabuk yanıp tükenirler. Yani işin ucuzuna kaçtığınızı düşünüyorsanız, bir daha düşünün! 3) Soya mumları is yapmaz. Evinizin havasını değiştirmek için yaktığınız mumların çoğu aslında uzun vadede evinizi is yapıyor. Soya mumlarında ise böyle bir endişeniz olmaz. 4) Soya mumları zehirli değildir. Atmosfer yaratacağım diye kendimizi zehirlemenin anlamı yok. Parafinli mumlar sadece is yapmakla kalmıyor, aynı zamanda çoğu kanserojen madde de içeriyor ve yaktığınızda soluğunuz havaya karışarak insan ve hayvan sağlığını tehdit ediyorlar. Soya mumları ise bitkisel hammaddelerinden dolayı böyle bir tehlikeyi en aza indiriyor. 5) Soya mumlarının kokusu daha yoğundur. Parafinli mumlara kıyasla daha düşük erime noktaları olduğu için ve içinde daha az kimyasal olduğu için soya mumlarının kokusu daha iyi hissedilir.
 • LOSYON MUMUN HER SEFERİNDE HOMOJEN YANMASI İÇİN NE YAPMALIYIM?
  Her yakıştan önce fitilinizi 5mm kısaltınız.
 • DOĞAL LOSYON MUMUMDA TÜNELLEŞME OLMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIM?
  Yaktığınızda üstünün tamamen erimesine dikkat edin. Özellikle üzeri bitkilerle süslenmiş ise ve ilk kez yakıyorsanız, mutlaka her taraftan erimesine dikkat edin. Mum çapları önemlidir. Çapı 7 cm daha yukarı olan mumlar en az 45 dk yanmalıdır.
 • SOYA BAZLI MUMUN DOĞAL OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?
  Hepimizde mum koklama alışkanlığı vardır. Elinize aldığınız yakmadan önce buram buram kokuyorsa içerisinde KİMYASAL ESANS var demektir. Doğal uçucu yağlar ile yapılan losyon mumlar yakmadan önce keskin kokmaz.
 • MUMUNUZA ÇOK FAZLA YAĞ KOYMANIN BİR AVANTAJI VAR MI?
  Bir muma çok fazla koku eklemek, kendi kendine sönmesine veya düzgün yanmamasına neden olabilir. Ek olarak mum terlemesine de sebep olur.
 • EV YAPIMI LOSYON MUMU YAKMADAN ÖNCE NE KADAR BEKLEMELİYİM?
  Ev yapımı kokulu losyon mumların iyi bir koku vermesi için en az üç gün dinlenmesi gerekir. Ancak inanılmaz güçlü bir mum kokusu için 1 ila 2 haftalık bir dinlenme süresi daha da iyidir!
 • LOSYON MUMA HANGİ SICAKLIKTA YAĞ İLAVE ETMELİYİM?
  Doğal koku yağlarıyla mum yaparken bu adımı anlamak çok kolaydır, çünkü yağın parlama noktası aldığınız yağın etiketinde listelenmiştir. Eğer parlama noktasından emin değilseniz, kokunun buharlaşmasını, yani yanmasını önlemek için, uçucu yağları 120 ila 125 Fahrenheit gibi çok düşük bir sıcaklıkta ekleyin.
 • Atölyeleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?
  Marbling Bodrum atölyelerinin tamamı bireyseldir. Katılmak istediğiniz atölyeyi seçtiğinizde +90 542 240 55 34 no'lu whatsapp hattımızla iletişime geçtiğinizde, birebir, online yapacağımız eğitimin saat ve günlerini birlikte planlıyoruz. Eğitimlerin tamamı birebir yapılır. Grup eğitimlerimiz bulunmamaktadır. Katıldığınız atölyeler 8 hafta sürer ve eğitimlerin sonunda uluşlararası geçerli olan bir sertifikanız olur. Eğitim boyunca döküman ve yapılan eğitimin video kaydı sizinle paylaşılır. Eğitimlerin son 3 haftası uygulamalı eğitimlerdir. Eğitimler hakkında detaylı bilgi için ATÖLYELERİMİZ sayfasını ziyaret edin lütfen.
 • Kendin Yap setleri hakkında bilgi alabilir miyim?
  LOSYON MUM YAPIM KİTLERİ: Maksi, Pro veya Profesyonel kiti satın aldığınızda losyon mum yapım eğitimi ve Marbling Bodrum tarafınddan yazılmış olan tüm dökümanlar size hediyemizdir. Bu kitlerin içerisindeki tüm hammaddeler %100 doğaldır. PARFÜM YAPIM KİTİ: Parfüm yapım kiti aldığınızda eğitim ÜCRETSİZDİR. SABUN YAPIM KİTİ: Sabun yapım kiti ile sabun yağım eğitimini ücretsiz satın almış olursunuz. Detaylı bilgi için +90 542 240 55 34
 • Markalara özel üretim yapıyor musunuz?
  Markanıza özel üretim yapıyoruz. Bu üretimle ilgili detaylı bilgi verebilmemiz için sizin ne istediğinizi, hangi kokulardan tercih ettiğinizi ve istediğiniz mum gramajına kadar detayları bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle +90 542 240 55 34 nolu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıva KURUMSAL HİZMET sayfamızdaki dökümanı indirebilirsiniz.
 • Danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?
  Danışmanlık hizmetlerimiz tek görüşme ve 1 aylık görüşmeler şeklinde planlanabilir. Bu hizmet ile aklınıza takılan sorular ve markanız ile ilgili çalışmalar yapabiliyoruz. Özellikle sizler tarafından yönlenen bu danışmanlık hizmeti için iletişime geçin lütfen.
bottom of page